Kredyt gotówkowy – wady i zalety

Biorąc kredyt gotówkowy, ważne jest by rozpatrzeć wszelkie za i przeciw nim podpiszemy umowę kredytową. Przede wszystkim na samym początku wydaje się nam, że to jest najlepszy sposób na zaspokojenie naszych potrzeb.

Biorąc kredyt gotówkowy musimy być ostrożni. Często bierzemy go pod wpływem emocji. Powinniśmy przejrzeć większość proponowanych przez banki ofert pod względem oprocentowania i innych dodatkowych opłat. Można to zrobić korzystając z rankingów lub porównywarek kredytowych. Kredyty są bardzo popularne. Główna zaletą jest to, że mamy możliwość szybkiego zdobycia pieniędzy. Można to właściwie zrobić przez telefon. Pieniądze mogą być przelane bezpośrednio na nasze konto bankowe a dzięki temu będą dla nas dostępne od razu przez co staną się one dla nas dostępne od razu. Biorąc kredyt powinniśmy się dokładnie zapoznać z polityką kredytową banku.

Mając kredyt gotówkowy należy pamiętać przede wszystkim o terminowej spłacie. Opóźnienia mogą spowodować, że staniemy się dla banku nierzetelnym klientem, ze złą historią kredytową. W przyszłości może to nawet doprowadzić , że w przyszłości żaden bank nie udzieli nam innego kredytu. Mając złą historię kredytową musimy liczyć się również z tym, że kredyt o który się będziemy starać będzie znacznie droższy. Kredyt gotówkowy jak najbardziej może być przydatny w trudnej sytuacji. Przede wszystkim w pierwszej kolejności powinniśmy zapoznać się z warunkami umowy kredytowej. Powinniśmy mieć pewność , że będziemy w stanie go spłacić bez mocnego naruszania domowego budżetu. Często jednak się zdarza, że źle ocenimy naszą sytuację finansową i rata kredytowa stanowi spore obciążenie dla naszego budżetu domowego. W takich sytuacjach ludzie często zaciągają kolejny kredyt co jest oczywiście fatalnym rozwiązaniem. Wpadamy wtedy w spiralę zadłużenia. Między innymi z takich powodów należy dokładnie przemyśleć kwestię wzięcia kredytu gotówkowego.

Zobacz także:  Kredyt gotówkowy w XXI wieku.

Kredyty gotówkowe udzielane są tylko w złotówkach dlatego oddziałują na nie wahania stóp procentowych.

Największą zaletą kredytu gotówkowego jest to, że nie musimy podawać na co go przeznaczymy. Do tego dochodzą łatwe i szybkie procedury w jego przyznaniu. Główną wadą jest oczywiście stosunkowo duże oprocentowanie. Kredyt gotówkowy przeznaczony jest dla osób, które potrzebują szybkiego przypływu pieniędzy.

Większość banków nie wymaga od kredytobiorców żadnych zabezpieczeń ani poręczenia osób trzecich. Formalności są bardzo ograniczone i wstępna decyzja kredytowa podjęta jest nawet w godzinę.

Powiązane artykuły

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.