Zalety kredytów gotówkowych.

O tym, że kredyty gotówkowe mają wiele zalet wie chyba każdy kto chociaż raz z tego kredytu skorzystał. Zwykle decydujemy sie na kredyt, jeżeli mamy jakieś kłopoty finansowe, które w jakiś sposób wiążą się z naszą sytuacją materialną. Kredyt gotówkowy w takich sytuacjach zazwyczaj jest jedynym wyjściem. W krótkim czasie możemy w dosyć łatwy sposób otrzymać dodatkowe pieniądze. Samo otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej, jeżeli złożymy wszystkie niezbędne dokumenty nie trwa bardzo długo. Należy wiedzieć, że kredyt gotówkowy jest zupełnie czymś innym niż pożyczki oferowane przez firmy i działa na innych zasadach. Banki gwarantują kredytobiorcom bezpieczeństwo, niższe koszta uzyskania kredytu i łatwiejszą ich spłatę. W wielu Parabankach są umowy, które nakazują spłacanie rat co tydzień, a dodatkowe opłaty są na tyle duże, że w znaczący sposób powiększają wartość całej pożyczki.

Chcąc pokazać działanie kredytu bankowego przyjrzyjmy się kredytowi o wartości 20 000 złotych. Jest to kwota o jaką najczęściej starają się Polacy. Biorąc kredyt trzeba zwracać uwagę na szczegóły, które nawet mogą wydawać nam się mało istotne. Mogą one jednak w bezpośredni sposób wpłynąć na wysokość raty. Przeanalizujmy ofertę trzech najbardziej korzystnych dla nas banków. Pierwszym z banków jest Bank BNP Paribas. Rozkładając w tym banku kwotę 20000 złotych na sześćdziesiąt równych rat co miesiąc przyjdzie nam spłacać 399,94 złote. Co ciekawsze spłatę możemy wydłużyć aż do 84 miesięcy. Można również spłacić zobowiązanie przed czasem bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Oprocentowanie nominalne w BGŻ BNP Paribas wynosi 4,99%, zaś RRSO całego zadłużenia jest równie 7,67%.

Sprawdźmy teraz jak wygląda sytuacja w ING Bank Polski. Jest to oferta idealna dla osób, którym zależy na czasie. Pieniądze można uzyskać nawet tego samego dnia, w którym złożymy wniosek. oprocentowanie nominalne wynosi tutaj 7,79% zaś rzeczywista roczna stopa procentowa jest równa 8,52%. Raty można rozłożyć na okres 96 miesięcy. W przypadku kwoty 20000 zł rozłożonej na okres sześćdziesięciu miesięcy, rata miesięczna będzie wynosiła 407,52%.

Zobacz także:  Kredyt lombardowy (pod zastaw)

Trzecim z banków jaki ma bardzo korzystna dla nas ofertę kredytu na 20000 zł jest mBank. Tutaj oprocentowanie mRty wynosi 8,5%, zaś RRSO stanowi 11,13% kredytu. Oferta ma jedną z zalet, dzięki której można z niej skorzystać przez internet. Usługa jest dostępna niemal od reki i jest idealna dla wszystkich, którym zależy na jak najszybszym otrzymaniu pieniędzy. Rata miesięczna kredytu na 20000 złotych na okres sześćdziesięciu miesięcy wyniesie 430,85 zł.

Powiązane artykuły

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.