Jak wybrać najkorzystniejszy kredyt gotówkowy

Jak się okazuje Polacy coraz częściej sięgają po kredyty. Równie często zastanawiają się który kredyt będzie najkorzystniejszy i jak wybrać ten najlepszy. Dla większości Polaków wybór kredytu jest bardzo prosty, ponieważ zaciągają go w banku w którym posiadają już konto czy też rachunek osobisty. Taka decyzja podejmowana jest przede wszystkim dlatego, że zaciąganie kredytu w swoim banku znacznie skraca całą procedurę, ponieważ bank posiada już informacje na nasz temat, a przez to jesteśmy dla niego wiarygodni, ponieważ doskonale zna nasze finanse. Niestety są również minusy takiej decyzji, gdyż może się okazać, że nasz bank nie posiada najlepszej oferty kredytowej. Dlatego też warto zapoznać się z ofertami kredytowymi w innych bankach.

Należy zwrócić uwagę na RRSO

Banki kuszą nas swoimi ofertami na wiele sposobów. Niskie bądź zerowe oprocentowania, brak prowizji czy też gwarancja najniższej oferty to tylko te najczęściej stosowane przez banki chwyty na które nabierają się klienci a które nie zawsze są dla nas tak naprawdę korzystne. A zatem nie dajmy się zwieść ponieważ jedyny i najważniejszy dla nas element na który powinniśmy zwrócić uwagę to RRSO czyli tak zwana rzeczywista stopa rocznego oprocentowania . Pamiętajmy o tym, że im niższe RRSO tym korzystniejszy kredyt i niższa rata. RRSO to wskaźnik który zawiera w sobie wszystkie koszty kredytu jak odsetki, prowizje, opłaty przygotowawcze czy też różnego rodzaju ubezpieczenia. W niektórych bankach wskaźnik RRSO może znacznie przekraczać 20 proc, ale te najlepsze banki mogą zaskoczyć nas wskaźnikiem sięgającym zaledwie 10 proc.

Przez Internet czy w oddziale

Coraz więcej banków wychodzi do nas z propozycją uzyskania kredytu przez Internet. Dla wielu z nas jest to bardzo duża wygoda ponieważ pieniądze otrzymamy bez wychodzenia z domu i co więcej bez dodatkowych zbędnych formalności i dokumentów. Niektóre banki jednak tylko nazywają swój kredyt kredytem przez Internet a tak naprawdę klient i tak musi się pofatygować do banku aby załatwić wszystkie niezbędne formalności .

Korzystnie z kalkulatorów

Coraz bardziej popularne staje się ostatnio korzystanie z kalkulatorów kredytowych. Po wpisaniu kilku pozycji jak np. okres spłaty i wysokość kredytu, kalkulator wylicza nam wysokość miesięcznej raty. Jest to świetna metoda na wybranie najkorzystniejszej oferty a co za tym idzie najtańszego kredytu. Kalkulatory kredytowe znajdziemy na stronach wszystkich większych banków i warto z nich skorzystać aby dokładnie wiedzieć na jaką kwotę możemy się zadłużyć aby móc ją bez problemu spłacić.

Powiązane artykuły

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.