Brak konta w banku, a chęć zaciągnięcia kredytu.

Często widzimy na plakatach i ulotkach reklamy atrakcyjnych ofert kredytowych różnych banków. Wiele z nich może się nam wydać bardzo interesująca, wgłębiamy się więc w kryteria, jakie należy spełnić by otrzymać dany kredyt, staramy się sprawdzić i porównać, czy to rzeczywiście taka dobra oferta, a w konsekwencji po kredyt i tak idziemy do swojego starego banku i tam dajemy się namówić na coś, co niekoniecznie musi być tak atrakcyjne. Dlaczego? Bo nie lubimy zmian i nie chcemy angażować się w jakikolwiek „związek” z nowym bankiem, skoro w starym nie jest nam przecież źle. Nie lubimy też rozgraniczeń, jakie oferuje nam dzisiejszy wolny rynek, i wciąż staramy się być wierni jednej firmie, co jest zupełnie bezzasadne w obecnych czasach. Tak więc przykładowo, gdy kupujemy całej rodzinie telefony to wszyscy mają tego samego operatora, choć każdy ma różne potrzeby. Nie dlatego, że tak jest lepiej, tylko z nieuzasadnionego przekonania, że powinniśmy być wierni jednej marce.

Gdy oferta jakiegoś nowego, nowoczesnego banku wydaje nam się szczególnie atrakcyjna, nie musimy od razu zakładać konta w tym banku, by móc starać się o kredyt. Banki co prawda często próbują w ten sposób zwabić do siebie nowych klientów i oferują im atrakcyjne kredyty pod warunkiem założenia konta. A ponieważ jego założenie jest zwykle darmowe, i nie korzystanie z niego nie niesie za sobą wielu konsekwencji, decydujemy się na to. Zupełnie niepotrzebnie, jeśli nie mamy na to ochoty. Chcemy skorzystać z promocji na kredyt gotówkowy w danym banku, i interesuje nas ta konkretna oferta. Tak czy owak będziemy więc klientami banku i nie mamy wobec niego żadnych innych zobowiązań, oprócz konieczności spłaty kredytu w terminie. Założenie konta, by otrzymać kredyt dla banku oznacza tylko tyle, że po spłacie kredytu będziesz wciąż w niewielkim stopniu dawał im zarabiać, i w przyszłości być może znów dasz się namówić na kredyt.

Zobacz także:  Kredyt gotówkowy w XXI wieku.

Tak więc jeśli mamy ochotę, to owszem, załóżmy sobie konto w banku, w którym chcemy brać kredyt. Jednak nikt nie ma prawa tego od nas wymagać, a bank może przelać nam kwotę kredytu na wskazany numer rachunku w innym, konkurencyjnym banku, do czego również jako konsumenci mamy pełne prawo.

Powiązane artykuły

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.