Banki, parabanki oraz biura pożyczkowe przygotowały dla klientów w 2020 roku wiele nowych atrakcji, promocji oraz rabatów. Jest to związane z nieustanną walka o klienta. Popyt i podaż na kredyty gotówkowe rosną, dlatego każda instytucja finansowa chce, aby klienci korzystali z jej usług. W związku z tym, że rosną pensje oraz ceny i inflacja, to banki oraz parabanki i biura pożyczkowe podniosły oprocentowanie kredytów, jednak nadal na rynku można znaleźć kredyt o idealnych parametrach. Pomagają w tym różne promocje, które banki oferują w ramach zadośćuczynienia za wyższe RRSO. Może to być prowizja mniejsza o 5%, brak prowizji, spłata ostatniej raty, odroczony termin spłaty oraz wiele innych. Należy wziąć pod uwagę, że wzrosły ceny wynajmu nieruchomości, ceny prądu, ceny materiałów biurowych oraz najbardziej – pensje. Dlatego banki automatycznie muszę podnosić procentowanie kredytów. Pomimo tego, pożyczki gotówkowe nadal są w naszym kraju bardzo tanie. A nie wiadomo co stanie się w przyszłości, ponieważ część banków centralnych, krajów zachodnich, nosi się z zamiarem podniesienia stóp procentowych, co automatycznie przeniesie się na wzrost oprocentowania kredytów. Jeżeli ktoś nosi się z większymi zakupami, może warto zrobić je teraz i wziąć potyczkę, ponieważ później kredyty mogą być zbyt drogie.

Kredyt gotówkowy – RRSO, czy to wszystko ?

Należy pamiętać, że oferta banków to nie tylko samo RRSO. Do całkowitego kosztu kredytu należy doliczyć rabaty, promocje oraz prowizję. Dlatego informacji o kredytach gotówkowych można szukać na forach internetowych, na portalach z kalkulatorami i porównywarkami lub wśród rodziny i przyjaciół. Oczywiście można z bankiem lub parabankiem skontaktować się osobiście. W takim przypadku dostaniemy odpowiedź na wszystkie pytania, jeżeli chodzi o dany kredyt gotówkowy. Opcji jest bardzo dużo, a jeżeli zamierzamy wziąć duży kredyt na kilka lat, w takim przypadku, warto dobrze się zastanowić. Trzeba wziąć pod uwagę wszystkie czynniki, tak aby kredyt miał jak najniższy koszt całkowity, a jednocześnie był łatwy w spłacie. Można skorzystać z pomocy fachowców w takim przypadku. Specjaliści zajmujący się tematem pożyczek gotówkowych są dostępni w większych miastach, telefonicznie lub przez internet. Dodatkowo istnieją fora internetowe, portale specjalistyczne oraz doświadczenia naszej rodziny i znajomych. Dzięki temu na pewno znajdziemy satysfakcjonujący nas kredyt.

O czym warto pamiętać przed zaciągnięciem kredytu gotówkowego ?

Podsumowując warto powiedzieć, że najlepiej jest korzystać ze sprawdzonych i dużych firm. Instytucje finansowe o dużym kapitale, mogą oferować korzystniejsze warunki pożyczek i nie ma problemu z tym, że nagle podniosą znacznie oprocentowanie, bez żadnego powodu. Kapitał zagraniczny i polski (duży), powodują że dana firma jest odporna na wahania na rynkach finansowych. Dzięki temu nie upadnie, a nasz kredyt nadal będzie nisko oprocentowany – nawet w czasie kryzysu. Warto pamiętać, że kredyty w bankach komercyjnych są bardziej opłacalne i można dostać wyższą kwotę pożyczki. Z drugiej strony biura pożyczkowe i parabanki oferują kredyty z minimum formalności – spłacane gotówką, nie trzeba mieć konta w banku. Każda z opcji ma swoje wady i zalety, dlatego część osób wybiera banki komercyjne, natomiast druga część parabanki oraz biura pożyczkowe. Jeżeli szukamy konkretnych informacji, na temat kredytów gotówkowych, to zawsze możemy skorzystać z internetu.