Z dostępnością do kredytów gotówkowych nie ma najmniejszych problemów. Od złożenia wniosku do decyzji o otrzymaniu kredytu gotówkowego może upłynąć zaledwie kilkanaście minut. Nie trzeba wypełniać zbyt wielu formalności, niepotrzebne zabezpieczenie czy wysokie dochody. Wejdź na tę stronę najlepszy kredyt gotówkowy dostaniesz tutaj od ręki.

Zdolność kredytowa przy pożyczkach gotówkowych nie jest tak skrupulatnie badana jak przy kredytach hipotecznych. Dzięki temu wielu Polaków uzyskujących dochód poniżej średniej krajowej może sobie pozwolić na zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Z przeciętnej pensji trudno bowiem odłożyć na wymarzone wakacje, remont czy kupno auta. Kredyt gotówkowy rozwiązuje wszystkie te problemy. Na skutek decyzji KNF z dnia 31 lipca 2013 roku warunki przyznawania kredytu gotówkowego będą jeszcze bardziej liberalne.

Jak otrzymać kredyt gotówkowy

Warunki konieczne do spełnienia przy kredycie gotówkowym nie są zbyt wyśrubowane. Myli się ten kto uważa, że o kredyt gotówkowy mogą starać się wyłącznie Ci zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę. Banki respektują również inne formy zatrudnienia jak umowy na zlecenie czy umowy o dzieło. Na skutek wspomnianych już zmian w przepisach o kredyt gotówkowy łatwiej będzie ubiegać się między innymi emerytom czy rencistom.

Na co uważać przy kredycie gotówkowym

Tak jak przy każdym innym produkcie bankowym pod uwagę musimy wciąć przede wszystkim koszty udzielenia pożyczki. Samo oprocentowanie nie jest ważniejsze. Dla naszego domowego budżetu ważniejsza jest wysokość miesięcznych rat. Musimy sami w sposób realny ocenić swoją zdolność kredytową, to czy podołamy ciężarowi wszystkich miesięcznych zobowiązań. Z drugiej jednak strony im dłuższy okres kredytowania to owszem niższa miesięczna rata ale również wyższe oprocentowanie. Do kosztów kredytu gotówkowego dochodzą ponadto koszty związane z ubezpieczeniem oraz prowizją. Analizując wszelkie więc oferty należy spojrzeć przede wszystkim na RRSO czyli na rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Pod tym terminem uwzględnione są wszystkie koszty udzielenia kredytu nie tylko samo oprocentowanie.

Ofertę kredytu gotówkowego warto wybierać według swoich potrzeb. Ze względu na wysoką kwotę lub bardzo niskie zarobki może nam zależeć na jak najdłuższym okresie kredytowania. W takim wypadku szukamy banku oferującego jak najdłuższy okres spłaty kredytów gotówkowych. Maksymalnie tego typu zobowiązanie można spłacać przez około 10 lat.

Koszty otrzymania kredytu gotówkowego dobrze jest również rozbić na czynniki pierwsze tak by dobrze wiedzieć za co konkretnie płacimy. W przypadku prowizji mowa o opłacie jednorazowej. Opłata ta wyrażona jest w sposób procentowy i uzależniona jest od pożyczonej sumy. Zwykle utrzymuje się ona na poziomie od k1 do nawet 5 %. Jeśli więc pożyczamy 10 000 zł prowizja wyniesie nas 500 zł. W zamian za otrzymany kredyt będziemy musieli zapłacić bankowi w postaci oprocentowania. W chwili obecnej waha się ono od 10 do nawet 25 %. Ostatni elementem wpływającym na koszty kredytu gotówkowego jest ubezpieczenie. Należy pamiętać, że nie jest ono obowiązkowe a może w znaczący sposób podwyższyć koszty kredytu gotówkowego.